پله پیما مدل گردشی

بالابر پله یا پله رو

ابتدا به صفحه محصول پله پیما مراجعه نمایید و نمونه های نصب شده بالابر پله یا صندلی پله رو را مشاهده نمایید تا پیش زمینه لازم برای ذهنتان ایجاد گردد.

بالابر پله یا صندلی پله رو یک ابزار کمکی بسیار مناسب برای بیماران و سالمندان جهت بالا و پایین رفتن از پله ها میباشد. بنابراین نصب بالابر پله در منازل، جابجایی را برای افراد در ساختمان یک یا چند طبقه مهیا میسازد و به مستقل شدن بیمار یا سالمند کمک می­کند. فرد با نشستن بر صندلی پله رو به راحتی و با اطمینان در مسیر راه پله جابجا میشود و مشکلات زانو، کمر و حرکتی خود را فراموش مینماید.

صندلی بالابر پله

امروزه در دنیا صندلی بالابر پله در دو نوع مستقیم و پیچشی تقسیم بندی می­گردد.

بالابر پله مستقیم برای مجموعه ای از پله ها طراحی شده که مستقیما به طبقه دوم یا به زیرزمین میروند. در این مدل معمولا از ریل های آلومینیوم استفاده میشود و زمان نصب صندلی پله رو تقریبا چند ساعت میباشد.

بخاطر سادگی طراحی و نصب آسان مدل مستقیم بالابر پله، چندین شرکت آن را به بازار عرضه میکنند. مشتریان گرامی باید به ایمنی و ظاهر شیک دستگاه دقت فرمایند و انتخاب درستی برای راه پله مربوطه داشته باشند.

بالابر پله پیچشی در مکان هایی استفاده می‌شود که در آن انحنا، خمیدگی یا پیچش در مسیر راه پله وجود دارد. بسیاری از راه پله ها مستقیم نمیباشند و معمولا تا رسیدن به مقصد مورد نظر چندین پاگرد دارند. پله رو پیچشی شامل ساخت یک ریل اختصاصی متناسب با راه پله شما میباشد و نصب آن زمان و هزینه بیشتری می برد.

با توجه به طراحی پیچیده پله رو پیچشی و ریل سفارشی آن جهت نصب، تنها دو سه شرکت داخلی توانستند نمونه صنعتی آن را تولید کنند. اما فقط شرکت نیکو صنعت آهوان توانسته نمونه تجاری و قابل عرضه به بازار را تولید بنماید. این شرکت به تمام جنبه های طراحی و ساخت پله رو از جمله ایمنی، ظاهر زیبا و کارکرد مناسب پرداخته است و با تیم متخصص خود، نمونه ایده آل ارائه میکند.

دقت شود تعدادی از شرکتها بخاطر اطلاع نداشتن مشتری از وجود پله رو پیچشی در ایران، چند سری بالابر پله مستقیم پیشنهاد میدهند. یعنی کاربر در هر پاگرد از صندلی پله رو قبلی پیاده شود و روی صندلی پله رو بعدی سوار گردد که به شدت زمانبر و خسته کننده میباشد.

پله رو گردشی

صندلی پله رو پیچشی نصب شده در تهران با راه پله شش گوش توسط شرکت نیکو صنعت آهوان

شرکت نیکو صنعت آهوان اولین تولید کننده تخصصی پله پیما، بویژه مدل منحنی، در ایران می­باشد که امکان تست دستگاه در محلهای نصب شده را برای مشتری فراهم میاورد. مشتری میتواند بصورت تجربی از دستگاه بالابر پله استفاده نماید و با نگاه دقیق پله رو را برای ساختمان مورد نظر انتخاب نماید.

اجزای بالابر پله رو به شرح زیر میباشد:

ریل: حرکت صندلی پله رو را با توجه به مسیر راه پله امکانپذیر مینماید. معمولا برای مسیر مستقیم از ریل آلومینیومی و مسیر پیچشی از لوله های استیل استفاده میگردد.

واگن: بسیاری از اجزای اصلی بالابر پله از جمله موتور، گیربکس و بورد کنترلی داخل واگن قرار میگیرند. همچنین صندلی و زیرپایی روی واگن نصب میشوند.

کمربند ایمنی:  کاربر با استفاده از کمربند ایمنی در زمان حرکت صندلی پله رو احساس آرامش بیشتری دارد.

سنسورهای تشخیص مانع: حسگرهای ایمنی می توانند موانع موجود در مسیر حرکت بالابر پله را شناسایی کنند و آسیبی به کاربر و دستگاه وارد نمیشود.

بالابر پله گردشی

برای خرید بالابر پله به موارد زیر دقت فرمایید:

1- امکان بازدید و تست دستگاه برای مشتری فراهم باشد.

2- فروشنده صندلی پله رو حقوقی و معتبر باشد.

3- اجزای تشکیل دهنده بالابر پله با کیفیت باشند و در زمان حرکت صدای ناهنجار از دستگاه بیرون نیاید.

4- در بالابر پله سوار و پیاده شدن برای فرد سالمند و بیمار به سادگی انجام بگیرد.

5- استفاده از باتری و شارژ خودکار آن جهت عدم برق گرفتگی لحاظ شده باشد.

6- قابلیت جمع شدن زیرپایی، صندلی و دسته ­ها که در رفت و آمد سایرین خللی وارد نشود.

پله رو پیچشی

جهت ثبت سفارش و دریافت مشاوره با شماره 09122453423 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا